سه شنبه 20 آذر 1397
  • جامعه
  • شماره خبر: 9607044
  • 15 شهریور 1397
  • 11:02
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
 در انتقال خون نیاز به وقف داریم

در انتقال خون نیاز به وقف داریم

مدیر کل انتقال خون کرمان گفت: انتقال خون به طور مستقیم در حوزه‌ی سلامت آحاد جامعه نقش دارد و یکی از مصادیقی که می‌تواند به رفع مشکلات آن کمک کند سنت حسنه‌ی وقف است.

   به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مدیر کل انتقال خون استان در دیدار با حجت الاسلام تدینی  مدیر کل اوقاف گفت:  مهم‌ترین اصل این سازمان بر پایه‌ی تامین خون سالم و با کیفیت است که بر اساس آمارهای  سازمان بهداشت جهانی، ایران از لحاظ سلامت خون  همتراز با کشورهای اروپایی می‌باشد.
  دکتر میرزایی با بیان این‌که شاخص اهدای خون در ایران ۲۷ واحد به ازای هر یک هزار نفر می‌باشد، افزود: بسیاری از دستگاه‌ها و تجهیزات دریافت خون استان قدیمی هستند و به ارتقا و جایگزینی این دستگاه‌ها نیاز داریم که به دلیل نداشتن درآمد پایدار در این زمینه با مشکل روبه رو هستیم.
    میرزایی ادامه داد: با توجه به شرایط جغرافیایی کرمان  در حال حاضر ۵ پایگاه انتقال خون، نیاز خونی استان را پوشش می دهند .
مدیر کل انتقال خون استان  با بیان این‌که بیش از ۸ درصد بیمارن تالاسمی  کشور مربوط به این استان است که ماهیانه به دو واحد خون جهت زنده ماندن نیاز دارند به مشکلات پیش رو در این حوزه اشاره کرد و گفت: روزانه بیش از ۱۵۰ لیتر خون در استان ا ز لحاظ سلامت پالایش می‌شودکه ۴۰ درصد سهم خون اهدایی در اختیار این بیماران قرار می‌گیرد.

   مدیر کل انتقال خون گفت: نیاز است در راستای اجرای خدمات وقف، واقفان بخشی از نگاه خود را به حل مشکلات این حوزه وبیماران نیازمند قرار دهند تا بخشی از مشکلات موجود به خصوص خرید دستگاه‌های جدید فراهم شود. 

0