شنبه 27 مرداد 1397
نسخه آزمایشی
  • جامعه
  • شماره خبر: 9606710
  • 21 خرداد 1397
  • 11:54
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
 موقوفات کرمان را با اجرای پروژه‌های سرمایه گذاری توسعه می‌دهیم

معاون بهره‌وری اقتصادی اوقاف و امور خیریه کرمان:

موقوفات کرمان را با اجرای پروژه‌های سرمایه گذاری توسعه می‌دهیم

معاون بهره‌وری اقتصادی اوقاف و امور خیریه کرمان گفت: در راستای اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری موقوفات استان، امسال در هر شهرستان یک پروژه‌ی عمرانی اجرا می‌شود.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، معاون بهره‌وری اقتصادی اوقاف و امورخیریه کرمان با بیان این‌که احیای موقوفات مهم‌ترین رویکرد سازمان اوقاف است؛ گفت: در راستای اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری موقوفات استان، امسال در هر شهرستان یک پروژه‌ی عمرانی اجرا می‌شود.

مهندس سجاد افشاری‌پور افزود:  اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه استان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، طی سال‌های اخیر پروژه‌های متعددی را به مرحله اجرا گذاشته است که علاوه بر اجرای نیات واقفان، زمینه‌ی اشتغال جمعی را نیز فراهم می‌کنند.

   وی  با بیان این‌که کرمان یکی از  استان‌های شاخص کشور از لحاظ کمیت موقوفات می‌باشد، گفت: ظرفیت‌های بالقوه‌ای در بحث سرمایه گذاری موقوفات این استان وجود دارد و طی چندین سال گذشته فعالیت‌هایی در این زمینه در سطح ملی انجام شده است.

مهندس افشاری پور ساخت  تالاربزرگ  احسان ماندگار، باغ متولی‌باشی، هتل سنتی ایوان در جوار آستان شاه نعمت‌الله‌ولی‌، باغ فتح‌آباد، خانه حاج‌آقا علی را نمونه‌ی بارز پروژه‌های سرمایه گذاری سالیان اخیر برشمرد و افزود: امسال اوقاف در همه‌ی شهرستان‌هایی که موقوفات قابل سرمایه‌گذاری دارند، یک پروژه‌ی عمرانی اجرا می‌کند.

     وی با اشاره به آخرین اقدامات اجرایی و مراحل پایانی در ساخت تالار احسان ماندگار  در شهر کرمان گفت:  عملیات اجرایی این پروژه با هدف ایجاد یک مجتمع چندمنظوره برای مراسم ملی، مذهبی، فرهنگی و سایر جشن‌ها و مراسم در شهر کرمان از سال ۹۲ در زمینی به مساحت ۱۳ هزار مترمربع شروع شد و در حال حاضر با پیش‌رفت مراحل پایانی کار آماده جهت بهره‌برداری طی روزهای آینده می‌باشد.

 معاون بهره‌وری اقتصادی اوقاف استان ، هدف از تاسیس این بنای عظیم را سرمایه‌گذاری ودرآمدزایی در راستای رشد و توسعه موقوفات استان دانست و تصریح کرد: اعتبار این طرح  بدون هیچ اعتبار دولتی از محل عواید و پذیره موقوفات متصرفی و غیرمتصرفی تأمین شده است.

مهندس افشار پور احیای روستای موقوفه ساوند را یکی از دیگر اقدامات  سرمایه‌گذاری موقوفات استان برشمرد و افزود:  این پروژه در حال حاضر در مرحله‌ی  توسعه و درآمدزایی می‌باشد.

وی افزود: موقوفه‌ی ساوند موقوفه‌ی ۶ دانگ وقف با کاربری کشاورزی در حد فاصل ۲۸ کیلومتری از مرکز شهرستان کوهبنان  است.

وی گفت: درآمد حاصل ازسرمایه گذاری اراضی موقوفه طبق نیت واقف  به افراد بی بضاعت و نیازمند شهرستان اختصاص داده خواهد شد.

 این مسئول  به ساخت و تجهیز ۴  استخر بزرگ پرورش ماهی به مساحت ۶۰۰ متر مربع در محل اراضی موقوفه  اشاره کرد و گفت: با راه‌اندازی این فاز بیش از۵ هزار قطعه ماهی سرد آبی از نوع قزل‌آلا جهت فروش، رها سازی شد که با افتتاح این فاز این محصول آماده‌ی عرضه‌ی مستقیم به بازار می‌باشد.

0