جمعه 9 خرداد 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9608334
  • 19 دی 1398
  • 17:00
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
 پرونده‌های دیوان عدالت در حوزۀ تأمین اجتماعی سالانه ۱۵۰ هزار مورد است

معاون قضایی در امور کار و تأمین اجتماعی دیوان عدالت اداری گفت:

پرونده‌های دیوان عدالت در حوزۀ تأمین اجتماعی سالانه ۱۵۰ هزار مورد است

معاون قضایی در امور کار و تأمین اجتماعی دیوان عدالت اداری گفت: ورودی پرونده‌های دیوان عدالت در حوزۀ کار و تأمین اجتماعی، سالانه 150 هزار پرونده است که 75 هزار پروندۀ آن در حوزۀ تجدیدنظر است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، حجت‌الاسلام رحیم باقری روز پنجشنبه در نشست آموزش نحوۀ صدور آراء هیات‌های تشخیص حل اختلاف و کمیته‌های سخت و زیان‌آور ادارات و آثار آن در تأمین اجتماعی افزود: در دیوان عدالت با افزایش ورودی و فراوانی پرونده‌ها روبه‌رو هستیم.

وی ادامه داد: در حوزۀ تخصصی کار و تأمین اجتماعی ماهانه حدود شش هزار پرونده به شعبه‌های بدوی می‌رسد.
معاون قضایی در امور کار و تأمین اجتماعی دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه شعبه‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف دیوان عدالت اداری از سال ۸۵  تشکیل شده، افزود: ورودی پرونده‌ها در ۲۲ شعبۀ بدوی ماهانه شش هزار پرونده و در هشت شعبۀ تجدیدنظر سه هزار پرونده است؛ همچنین در سه شعبۀ اجرای احکام هزار پرونده در حوزۀ تامین اجتماعی و کار رسیدگی می‌شود.
حجت‌الاسلام باقری با اشاره به کمبود نیروی انسانی در این شعبه‌ها گفت: امیدواریم با بهبود تعاملات، شاهد کاهش پرونده‌های ورودی به دیوان عدالت باشیم.
وی با بیان اینکه احتساب سابقۀ تأمین اجتماعی، بیشترین پرونده‌های ورودی به دعاوی را تشکیل می‌دهد، افزود: عده‌ای می‌خواهند از بستر این قانون استفادۀ نادرست کنند که هیئت‌های تشخیص می‌توانند در کاهش این مسئله اثرگذار باشد.
معاون قضایی در امور کار و تأمین اجتماعی دیوان عدالت اداری با بیان اینکه هر گونه اختلاف در حوزۀ صلاحیت‌ها بر عهدۀ هیئت‌های تشخیص آراء است، افزود: بیش از ۸۳ درصد از تقاضای احتساب بیمه در سازمان تأمین اجتماعی رسیدگی می‌شود و این رقم در کرمان ۷۹ درصد است.
حجت‌الاسلام باقری خواستار تعیین یک زمان معین در قانون کار برای رسیدگی به شکایات احتساب بیمه شد و افزود: این اقدام از تعدد پرونده‌ها در این حوزه جلوگیری خواهد کرد.
وی ادامه داد: در نشستی که با سازمان تأمین اجتماعی داشتیم مقرر شد این سازمان نرم‌افزاری را ایجاد کند که در آن میزان کارکرد، میزان دستمزد و نوع شغل مشخص شود و فرد در طول کار به این موارد دسترسی داشته باشد و ظرف شش ماه ادعای خود را مطرح کند؛ اگر به اعتراض او رسیدگی نشد، شش ماه فرصت دارد که به دیوان عدالت ارسال شود.
معاون قضایی در امور کار و تأمین اجتماعی دیوان عدالت اداری در مورد مشاغل سخت و زیان‌آور گفت: این مورد در حوزۀ هیئت‌‌های تشخیص ادارۀ کار است.
 
فهیمه رضاقلی

0