سه شنبه 3 مهر 1397
نسخه آزمایشی
  • جامعه
  • شماره خبر: 9607069
  • 22 شهریور 1397
  • 13:19
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
150 کیلومتر راه روستایی شهرستان‌های کرمان و راور آسفالت می‌شوند

150 کیلومتر راه روستایی شهرستان‌های کرمان و راور آسفالت می‌شوند

در جلسه‌ی بررسی وضعیت راه‌های روستایی شهرستان‌های کرمان و راور اعتبار لازم برای آسفالت 150کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان‌ها تصویب شد

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین؛ در جلسه‌ی بررسی وضعیت راه‌های روستایی شهرستان‌های کرمان و راور که با حضور فدایی، مدیرکل ساخت راه روستایی کشور، پورابراهیمی نماینده مجلس، معاونان اداره کل راه و شهرسازی استان، بخشداران شهرستان‌های کرمان و راور و به ریاست علی بابایی فرماندار کرمان تشکیل شد، اعتبار لازم برای به‌سازی و آسفالت 150 کیلومتر از راه‌های روستایی بخش‌های شهرستان‌های کرمان و راور تصویب شد.

در این جلسه، بخشداران چترود، شهداد، گلباف، ماهان، راین و بخش  مرکزی کرمان و بخشداران کوهساران و بخش مرکزی راور اولویت‌های راه‌های روستایی خاکی در بخش خود را اعلام کردند که با حضور مدیرکل ساخت راه روستایی کشور مورد تائید قرار گرفت و مقرر شد اعتبار لازم جهت آسفالت این جاده‌ها تامین و اداره راه و شهرسازی استان نیز نسبت به عقد قرارداد با پیمانکاران اقدام کند.

فرماندار کرمان در ادامه این گزارش‌ها گفت: راه‌های روستایی خاکی در شهرستان کرمان زیاد است.

فدایی، مدیرکل ساخت راه روستایی کشور نیز با بیان این‌که چند سالیست در حوزه‌ی اعتبارات راه روستایی دچار مضیقه هستیم، بیان کرد: استان کرمان در زمینه‌ی راه‌های روستایی مشکلات زیادی دارد و شهرستان کرمان هم به‌رغم این‌که مرکز استان است دارای محرومیت‌های فراوانی در این حوزه است.

وی ادامه داد: در صورت تصویب و اختصاص یک نهم مالیات ارزش افزوده که توسط کمیسیون اقتصادی مجلس مورد تصویب قرار گرفته، گشایش خوبی در حوزه اعتبارات راه روستایی ایجاد خواهد شد.

فدایی افزود: قیر لازم به منظور آسفالت 150 کیلومتر از راه‌های روستایی کرمان و راور را تامین خواهیم کرد.

دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در کمیسیون اقتصادی مجلس مصوب کردیم معادل یک نهم از کل مالیات ارزش افزوده کل کشور را به تعدادی از دستگاه‌هایی که در حوزه‌ی راه روستایی فعالیت می‌کنند از جمله بنیاد مسکن، راه روستایی، حمل و نقل و ... تخصیص دهیم و در صورت تصویب این طرح در صحن علنی مجلس شاهد تحول بزرگی در حوزه‌ی اعتبارات راه روستایی کشور خواهیم بود و امید داریم با تداوم آن به جایی برسیم که مانند برق‌رسانی بتوانیم در سه تا پنج سال آینده به طور رسمی اعلام کنیم که راه روستایی خاکی در روستاهای بالای 20 خانوار کشور وجود ندارد.

0