جمعه 31 خرداد 1398
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9607571
  • 18 بهمن 1397
  • 17:33
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
40 نفر زن و مرد بیمه خواهند شد

در فاز اول سامان‌دهی کارتن‌خواب‌ها؛

40 نفر زن و مرد بیمه خواهند شد

رییس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای اسلامی شهر کرمان به‌همراه هیأتی از نمایندگان علوم پزشکی، بهداشت شهرستان، بهزیستی، بیمه سلامت و هم‌چنین معاون خدمات شهری شهردار کرمان، از دو کمپ اسکان موقت زنان و مردان بی‌سرپناه بازدید کردند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، ماه‌بانو معصوم‌زاده در حاشیۀ این بازدید با اشاره به نگهداری بیش از 40 کارتن‌خواب در این دو کمپ گفت: این شهروندان بی‌پناه توسط کارشناس مرکز بهداشت و علوم پزشکی مورد معاینۀ پزشکی و آزمایش‌های لازم قرار گرفتند.

وی هم‌چنین از ارائه شماره شناسنامه و کد ملی کارتن‌خواب‌ها به نمایندگی بیمه سلامت جهت صدور دفترچه بیمه خبر داد و خاطرنشان کرد: دفترچه بیمه این شهروندان در کمتر از یک‌ماه صادر خواهد شد تا بتوانند از خدمات مراکز درمانی دولتی شهر به‌طور تقریباً رایگان استفاده کنند.

معصوم‌زاده با اشاره به انجام معاینات و آزمایشات پزشکی اظهار داشت: طی این معاینات مشخص شد برخی از این شهروندان به بیماری‌های خاص یا زخم‌های مزمن دچار بودند که تحت درمان و پانسمان قرار گرفتند.

وی مشارکت مسئولانه شهروندان کرمانی در تهیۀ غذای گرم برای کارتن‌خواب‌ها را در روزهای اخیر خواستار شد و افزود: در روز گذشته یک وعده غذای گرم-آبگوشت و پلوخورش- از سوی سپاه تأمین شد، اما در ادامه، دست یاری به سوی ادارات، هیأت‌های مذهبی و شهروندان دراز می‌کنیم و تقاضا داریم نذورات خود را به این کمپ‌ها اهدا کنند.

رییس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای اسلامی شهر در پایان از شهروندان متقاضی تهیه غذای گرم خواست در این زمینه با شماره‌تلفن 09135066044 آقای علی کردی، مدیراجراییات شهرداری تماس بگیرند.

0