چهارشنبه 20 فروردین 1399
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9608740
  • 6 فروردین 1399
  • 09:37
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
50 نقطۀ حادثه‌سازِ شهر کرمان اصلاح شد

در سال گذشته؛

50 نقطۀ حادثه‌سازِ شهر کرمان اصلاح شد

مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری کرمان از اصلاح 50 نقطه حادثه‌ساز در شهر کرمان خبر داد.

به گزارش کرمان‌شهر‌آنلاین، علی زنگی‌آبادی گفت: از این تعداد، در 30 نقطۀ حادثه‌ساز، اصلاح هندسی و عملیات عمرانی انجام شده است.

وی با اشاره به این‌که نقاط حادثه‌ساز براساس گزارش پلیس از میزان تصادفات و دلایل  آن مشخص می‌شود، گفت: کارشناسان ترافیک شهرداری بعد از اعلام پلیس، از محل، بازدید و طی مدت چند روز از نزدیک آمارگیری و میزان حادثه‌خیز بودن آن نقطه را بررسی می‌کنند.

وی افزود: پس از آن، طرح ترافیکی ارایه‌شده ازسوی کارشناسان ترافیک برای اصلاح محل حادثه‌خیز بر اساس میزان و دلایل تصادف، در کارگروه تخصصی ترافیک شهرداری کرمان، توسط کارشناسان ارشد ترافیک مورد بررسی قرار می‌گیرد.

زنگی‌آبادی ادامه داد: طرح ترافیکی پس از بررسی در کارگروه ترافیک شهرداری، در کارگروه ترافیک استان نیز بررسی، تصویب و سپس اجرا می‌شود.

وی با بیان این‌که در سال گذشته به‌منظور تسهیل عبور و مرور خودروها، امنیت مردم و کاهش تصادفات، حدود 50 نقطۀ حادثه‌ساز را با نصب سرعت‌کاه، تابلوی راهنمایی و رانندگی، خط‌کشی معابر، نصب چراغ چشمک‌زن و چراغ فرماندهی اصلاح کردیم، گفت: بلوار امام حسن علیه‌السلام، ازجمله معابر حادثه‌سازِ شهر کرمان بود که با همکاری پلیس، در این مسیر 12 سرعت‌کاه و چندین تابلو نصب کردیم؛ در نتیجه، تصادفات به‌طور محسوسی کاهش یافت.

مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری کرمان با اشاره به سرعت قابل توجه اجرای طرح‌های ترافیکی گفت: با توجه به ادغام معاونت عمرانی شهرداری کرمان با معاونت حمل‌ونقل و ترافیک و تبدیل آن به معاونت حمل‌ونقل و امور زیر بنایی، اقدامات عمرانی در جهت اصلاح هندسی معابر، به‌سرعت انجام می‌شود.

0