جمعه 20 تیر 1399
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9607970
  • 15 مرداد 1398
  • 09:36
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
53 دوربین نظارتی و کنترل‌سرعت در معابر شهر کرمان نصب شده است

از ابتدای امسال تاکنون؛

53 دوربین نظارتی و کنترل‌سرعت در معابر شهر کرمان نصب شده است

مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری کرمان، از نصب 53 دوربین نظارتی و کنترل‌سرعت، از ابتدای سال‌جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، علی زنگی‌آبادی افزود: راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ از ابتدای امسال در دستور کار قرار گرفت و با همت شهردار کرمان، معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهرداری و حراست، پیمان‌کار مربوط مشخص و 53 دوربین نصب شد.

وی با بیان این‌که از این تعداد، 14 دوربین کنترل‌سرعت، و مابقی نظارتی هستند، یکی از برنامه‌های اصلی این سازمان در سال‌جاری را راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ (پایش تصویری) در شهر کرمان و نصب دوربین‌های پایش تصویری در تمام ورودی‌ها و معابر شهری دانست.

زنگی‌آبادی افزود: با نصب و راه‌اندازي دوربين‌هاي پايش تصويري، امكان رصد رويدادهاي ترافيكي در معابر اصلي شهر فراهم می‌شود.

وی با اشاره به این‌که با نصب این دوربین‌ها، تمام معابر اصلی و فرعی و رینگ شهر، تقاطع‌ها و بولوارها تحت پوشش نظارت تصویری و کنترل‌سرعت قرار می‌گیرد، گفت: با این اقدام حدود 80 درصد از تخلفات راهنمایی و رانندگی کاسته می‌شود.

زنگی‌آبادی با اشاره به این‌که این دوربین‌ها در تمام ورودی‌های شهر، کمربندی‌ها و تقاطع‌های اصلی و هم‌چنین خیابان‌ها و معابر اصلی براساس نیاز نصب خواهد شد، افزود: کنترل‌سرعت، ترددشمار، نظارت تصویری و نظم‌بخشیدن به عبور و مرور ازجمله کارکردهای دوربین‌های سامانه پایش تصویری کرمان است.

0