دوشنبه 20 مرداد 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9608498
  • 17 بهمن 1398
  • 15:56
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
60 درصد پروژه‌های عمرانی استان نمرۀ قبولی نمی‌گیرند

مدیرکل دفتر فنی استانداری کرمان:

60 درصد پروژه‌های عمرانی استان نمرۀ قبولی نمی‌گیرند

مدیرکل دفتر فنی استانداری کرمان گفت: ۶۰ درصد پروژه‌های استان به دلیل عدم جانمایی مناسب و فقدان مشاور و پیمانکار قوی، ضعیف و متوسط هستند و به‌لحاظ فنی نمرۀ قبولی نخواهند گرفت.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، غلامحسین زیوری  شامگاه چهارشنبه در نشست شورای فنی بم، افزود: برای ساماندهی در این بخش باید در مدیریت منابع برای هر پروژه مشاور صاحب‌صلاحیت انتخاب کنیم تا صرفۀ اقتصادی داشته باشد و نسبت به انتخاب پیمانکار دقت لازم و کافی داشته باشیم.

 وی تصریح کرد: ۶۰ درصد پروژه‌های ما در ردیف ضعیف و متوسط قرار دارند و به این معناست که یا طرح مناسب نبوده یا پیمانکار ضعیف و یا ما به‌عنوان دستگاه‌های نظارتی به وظیفه خود درست عمل نکرده‌ایم.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کرمان خاطرنشان کرد: هر کدام از سه رکن طرح، اجرا و نظارت اشکال داشته باشد پروژه ناقص و معیوب است و به‌رغم محدودیت‌ها و مشکلاتی که در جهت تأمین اعتبار داریم همین اعتبار محدود را هم به هدر داده‌ایم.

زیوری افزود: در امور عمرانی باید وسواس داشته باشیم زیرا یک پروژۀ عمرانی سال‌های سال باید ارائه خدمت کند و اگر ضعیف عمل شود،  عمر پروژه کم خواهد شد و این به‌معنای نابودی منابع است.

وی یادآور شد: فرمانداری‌ها نمایندۀ عالی دولت در شهرستان‌ها هستند و تمام ادارات وظیفۀ ذاتی دارند که به‌عنوان ارکان دولت با یکدیگر هم‌اندیشی و همکاری داشته باشند.

مدیرکل دفترفنی استانداری افزود: واحدهای شهرستانی می‌توانند با فاصلۀ کمتر، فرصت بیشتر و توزیع پروژه‌ها به صورت‌شهرستانی، آنها را مدیریت و نظارت کنند.

زیوری بیان کرد: مسئولان هر کاری انجام می‌دهند وظیفۀ ذاتی‌شان است و نباید منت بر کسی بگذاریم؛ اگر کسی فکر می‌کند نمی‌تواند از عهدۀ کارش برآید، آن را به کسی بسپارد که در توانش است.

گفتنی‌ست در این جلسه گزارشی از روند ارتقای کیفیت پروژه‌های عمرانی و پروژه‌های بیابان‌زدایی شهرستان بم ارائه شد و هماهنگی، بررسی و بازدید میدانی کارگروه نظارت شورای فنی از پروژه‌های عمرانی شهرستان بم از دیگر دستورات جلسۀ این شورا بود.

0