یک شنبه 28 آبان 1396
نسخه آزمایشی
  • پلیس
  • شماره خبر: 9605445
  • 18 مهر 1396
  • 16:24
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
600 نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده‌اند

در شش‌ماه اول امسال در استان کرمان؛

600 نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده‌اند

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: در شش‌ماهه‌ی اول امسال در استان کرمان 600 نفر به‌دلیل رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سردار رضا بنی‌اسدی‌فر در همایش طلایه‌داران ترافیک (فرهنگ یاران و همیاران پلیس) با حضور 700 دانش‌آموز دختر و پسر مدارس مختلف شهر کرمان در اداره آموزش و پرورش ناحیه یک کرمان ضمن تقدیر از تلاش‌های آموزش و پرورش در تعامل با نیروی انتظامی و کاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: توجه به مقوله‌ی امنیت و آرامش عمومی جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی بیان کرد: پیش‌رفت کشورها به‌دلیل ارتقای فرهنگی رخ می‌دهد و برای ارتقای فرهنگ هر جامعه، آموزش و پرورش باید سنگ بنای فرهنگ را بگذارد.

وی با اشاره به این‌که بسیاری از حادثه‌ها در ثانیه اتفاق می‌افتد، گفت: رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی می‌تواند از بروز برخی از حوادث پیش‌گیری کند.

فرمانده انتظامی استان کرمان تاکید کرد: باید از امروز تصمیم بگیریم در چارچوب قانون حرکت کنیم تا شاهد اتفاقات ناخوشایند همانند تصادفات نباشیم.

وی با اشاره به این‌که معلمان، فرهنگ‌‌یاران فرهنگ ترافیک هستند، گفت: دانش‌آموزان به‌عنوان همیار پلیس نیز با تذکر نکات قانونی به والدین و رانندگان تاثیر به‌سزایی در کاهش آمار تخلفات راهنمایی و رانندگی دارند.

حمید معین‌زاده، رییس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان کرمان نیز با اشاره به آغاز طرح همیاران پلیس از سال 94 در کشور گفت: اجرای این طرح در کاهش حوادث ناشی از تصادفات و ارتقای فرهنگ ترافیک طرح موفقی است.

0