سه شنبه 24 مهر 1397
نسخه آزمایشی
  • اقتصاد
  • شماره خبر: 9606566
  • 18 اردیبهشت 1397
  • 11:02
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
7 پست قرنطینه در کرمان فعال شده است

معاون استاندار کرمان:

7 پست قرنطینه در کرمان فعال شده است

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به جانمایی 15 پست قرنطینه دامی، نباتی و طیور در این استان گفت: تاکنون هفت پست در استان کرمان فعال شده است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان در آیین افتتاح پست قرنطینه ورودی استان کرمان در شهرستان انار گفت: : ایجاد پست های قرنطینه در ورودی استان با توجه به مشاهده‌ی آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و سایر بیماری‌های دامی در استان‌های هم‌جوار به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته است.

حمید ملانوری ادامه داد: برای تامین اعتبار پست‌های دائمی قرنطینه در استان کرمان موارد مورد نظر به شورای برنامه ریزی ارائه شده و در دست بررسی است.

وی گفت: اگر برای مقابله با بیماری‌هایی از جمله آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مراقبت‌های لازم انجام نشود آسیب‌های جدی به بخش‌های سلامت، اقتصاد و سایر حوزه‌ها وارد می‌شود.

ملانوری ادامه داد: با توجه به مشاهده‌ی آثار آنفلوآنزای پرندگان در یزد، موضوع در شورای پدافند غیرعامل و قرارگاه زیستی استان کرمان مورد بررسی قرار گرفت و در ایجاد پست‌های قرنطینه نباتی و دامی در استان به ویژه در مرز کرمان و یزد (شهرستان انار) تاکید شد.

وی با اشاره به این‌که پست‌های قرنطینه بر اساس امکانات موجود دستگاه‌های اجرایی دایر شده است، افزود: ساختمان پست قرنطینه شهرستان انار از سوی اداره میراث فرهنگی، کانکس‌ها از سوی جهاد کشاورزی، ژنراتور برق از سوی شرکت توزیع برق شمال، تامین آب توسط آب و فاضلاب شهری و محل استقرار توسط راهداری تامین شده است.

وی ادامه داد: شهرداری انار و شرکت مس نیز به عنوان معین اقتصادی منطقه‌ی انار همکاری خوبی در راستای راه اندازی پست‌های قرنطینه داشته‌اند.

0